Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
گسترش روابط میان ایران و چین ادامه دارد

گسترش روابط میان ایران و چین ادامه دارد

پانگ سن، سفیرچین در ایران روز سه شنبه خبر از گسترش روابط میان ایران و چین داد و بر گسترش هر چه بیشتر روابط این دو کشور در آینده تأکید کرد.

در یک کنفرانس خبری در چین، پانگ به خبرنگران گفت که روابط‌ایران و چین در حال حاضر حرکت پیش رونده‌ای دارد، علی الخصوص بعد از سفری که رئیس جمهور چین، زی جینپینگ، در ماه ژانویه به‌ایران داشت. 

از آن پس، مقامات دو کشور تماس مستمری با یکدیگر داشته اند و هیئت هایی از چین و‌ایران، برای مذاکرات بیشتر و گسترش روابط تجاری، به کشور های یکدیگر سفر کرده اند.

او همچنین اضافه کرد:  ارزش تجاری چین و‌ایران در سال گذشته چیزی به مبلغ 33.85 میلیارد دلار بوده است، و در شش ماه نخست سال جاری‌این مبلغ به 14.1 میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی ست که به گفتۀ او، چین 15 میلیون تن نفت خام در‌این بازۀ زمانی از‌ایران وارد کرده است، که‌این مقدار سال به سال 2.5 درصد افزایش خواهد داشت.

او همچنین تأکید کرد که پروژه های اجرایی توسط چین در‌ایران، که شامل خط راه آهن تهران-اصفهان می شود، پیشرفت چشم گیری داشته است.

این در حالی ست که روابط فرهنگی بین دو کشور نیز، در سال گذشته قابل توجه بوده: "فرهنگ، تحصیلات، رسانه، و توریسم از جمله مهمترین حوزه های همکاری بین دو کشور‌ایران و چین بوده است.
 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید