Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مذاکرات سرنوشت‌ساز امریکا،مکزیک،کانادا

مذاکرات سرنوشت‌ساز  امریکا،مکزیک،کانادا

امریکا و مکزیک در مورد ساختار سهمیه برای واردات فولاد و آلومینیوم به ایالات متحده صحبت می‌کنند که برای به نتیجه رساندن این واردات به زمان بیشتری نیاز دارند.

در حال حاضر مقامات بازرگانی امریکا در حال مکاتبه با مکزیک و احتمالا کانادا برای پذیرش یک برنامه سهمیه‌ای برای جایگزین کردن تعرفه‌ها در فضای واردات فولاد و آلومینیوم، هستند.

تعرفه فلزات مستقیماً بخشی از توافقنامه تجارت آزاد امریکای شمالی نیست چراکه مذاکره کنندگان به دنبال مهلت روز جمعه هستند. امریکا تعرفه فلزات را در ماه مارس(10 اسفند تا 11 فروردین)، اعمال کرده است، و در آن زمان کانادا و مکزیک معاف شده‌اند. این تعرفه‌ها برای هر دو کشور در ماه ژوئن(11 خرداد تا 9 تیر) تمدید شده است.

همچنین، این سه کشور در پیمان NAFTA تعرفه‌هایی که باعث افزایش هزینه‌ها و زنجیره‌های عرضه برای تولیدکنندگان و کشاورزان امریکای شمالی شده به عنوان بخشی از یک اقدام بزرگ و برای نظم و قانون دادن به روابط تجاری در عرض چند ماه حل می‎کنند.

وزیر بازرگانی ویلبر راس، در هفته گذشته، برای برگزاری مراسم شروع به کار مجدد یک مجموعه ذوب آلومینیوم متعلق به شرکت سنتری آلومینیوم سنتریک (Century Aluminium Centric) به کنتاکی واقع در شیکاگو سفر کرد. ویلبر راس، به تعرفه‌های جدید اعتبار بخشید و 10% برای آلومینیوم و 25% برای فولاد، تعرفه تعیین کرد.

راس در ملاقات با کارگران کارخانه اعلام کرد: محدودیت‌های واردات در طول درازمدت باقی خواهد ماند.

امریکا و مکزیک در مورد ساختار سهمیه برای واردات فولاد و آلومینیوم به ایالات متحده صحبت می‌کنند و برای این کار به زمان بیشتری نیاز دارند. دن یوجزو، وکیل تجاری امریکا که بر مسائل کانادایی تمرکز دارد، در نامه‌ای به مشتریان این هفته توسط رویتر گزارش داده است.

او گفت که معامله در مورد تعرفه‌ها با مکزیک و به طور بالقوه کاهش تعرفه‎ها در کانادا، احتمالا در طی 90 روز رایزنی بین دستنوشته‌ها و بازنگری در قرار NAFTA اعلام خواهد شد.

یک سیستم سهمیه‌ای مانند محدود کردن عرضه می‌تواند قیمت فلزات امریکا را بالا ببرد و منجر به کمبود بالقوه شود. هر گونه فشار برای بالا بردن سهام‌ها با مخالفت هر سه کشور همراه خواهد بود.

تولیدکنندگان داخلی فلزات، مانند، Nucor Corp., United States Steel Corp, and ArcelorMittal می‌توانند از این وضعیت سود ببرند. اما Stelco Holdings Inc، که در کانادا قرار دارد، احتمالاً متحمل ضرر خواهد شد.

کاناكرو، عضو انجمن صنایع فولاد مکزیکو، روز چهارشنبه گفت: قبل از اتمام مذاکرات در مورد توافق جدید NAFTA مكزیک باید به دنبال خروج از تعرفه‌های امریکا برای واردات فولاد باشد.

جوزف گالیمبرتی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کانادا نیز موضع مشابهی گرفت: تولیدکنندگان فولاد کانادا امیدوار هستند که خروج 232 کشور از NAFTA به عنوان بخشی از توافق نهایی سه جانبه امکان پذیر باشد. بخش 232 قانون توسعه بازرگانی سال 1962 اجازه می‌دهد تا رئیس جمهوری تعرفه‌های وارداتی را که برای امنیت ملی تهدید محسوب می‌شود را اعمال کند.

واردکنندگان و تولیدکنندگان امریکا خواهان آن هستند که تعرفه‌ها برداشته شوند اما مخالف با جایگزینی آنها با سهمیه بندی هستند.

کیپ ایدبرگ، معاون رئیس‌جمهور در امور عمومی و حمایت از انجمن تولیدکنندگان تجهیزات گفت: ما بر این باوریم که سهمیه بندی بر روی آلومینیوم و فولاد، رقابت تولیدکنندگان تجهیزات در ایالات متحده را تضعیف خواهد کرد و مزایای تجارت آزاد و منصفانه را به خطر می اندازد.

ارسال نظر

سه شنبه 3 مهر 1397
مبنای قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور