Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

وانادیوم (بخش اول)

وانادیوم (بخش اول)

وانادیوم ، فلزی بسیار سخت و مقاوم است که در صنایع به منظور ساخت فولاد خالص ، در صنعت شیمی به عنوان کاتالیزور ، در سرامیک سازی به عنوان رنگ و در عکاسی و در پزشکی کاربرد دارد.

وانادیوم یک عنصر شیمیایی با علامت V و عدد اتمی 23 است . همچنین وانادیوم ، یک فلز متخلخل سخت ، به رنگ قهوه‌ای متمایل به زرد و قیمتی است .
در سال 1801 ، در مکزیک ، آندز مانوئل‌دل‌ریو ترکیبات وانادیوم را از طریق تجزیه و تحلیل مواد معدنی و سربی به نام "سرب‌قهوه‌ای" کشف کرد .
وانادیوم ، به طور طبیعی در حدود 65 مواد معدنی مختلف و ذخایر سوخت فسیلی وجود دارد . این فلز در چین و روسیه از شیره‌های فولادی تولید می‌شود ؛ کشورهای دیگر از آن ذغال‌سنگ و نفت سنگین تولید می‌کنند . این فلز به طور عمده برای تولید آلیاژهای فولادی مخصوص استفاده می‌شود.
مهم‌ترین ترکیب وانادیوم صنعتی ، پنتاکسید وانادیوم ، است که به عنوان کاتالیزور برای تولید اسید‌سولفوریک استفاده می‌شود.

به علاوه ، یون‌های وانادیوم در بعضی از ارگانیسم‌ها وجود دارد که اکثراً هم سمی است . اکسید و برخی دیگر از نمک‌های وانادیوم نیز سمیت متوسطی دارند .

بخش اول وانادیوم

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

مبنای قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است
آخرین اخبار