Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نیکل (بخش اول)

نیکل (بخش اول)

نیکل ، فلزی است مقاوم ، چکش‌خوار ، نسبتاً کمیاب ، براق با ساختار بلورین و مکعبی‌شکل به رنگ سفید و نقره‌ای که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد .

نیکل ، یک عنصر شیمیایی با نماد Ni و عدد اتمی 28 است . این فلز ، فلزی است با رنگ سفید و متمایل به نقره‌ای که لایه‌های طلایی اندکی هم در آن دیده می‌شود . نیکل فلزی سخت و مقاوم است . نیکل طبیعی و خالص در مقادیر اندکی در پوسته زمین وجود دارد ، و معمولاً هم در سنگ‌های اولترامافیک قرار دارد . همچنین نیکل در شهاب‌سنگ‌هایی که در خارج از جو زمین قرار گرفته‌اند و در معرض اکسیژن نیستند نیز یافت می‌شود .

نیکل در شهاب سنگ در ترکیبِ با آهن است .

نیکل ، 3500 سال پیش از میلاد کشف شده است و به عنوان یک عنصر شیمیایی در سال 1751 توسط Axel Fredrik Cronstedt ، کشف گردیده است . قابل ذکر است که نام این عنصر از یک جنایتکار معدن‌کار آلمانی گرفته شده است .

یک منبع مهم نیکل ، سنگ آهن است که اغلب حاوی 1-2٪ نیکل است . دیگر مواد معدنی مهم  که شامل نیکل هستند : گارنیریت و پنتلاند است .

نیکل ، به آرامی در دمای اتاق اکسید می‌شود و در برابر خوردگی مقاوم است .

بخش دوم  نیکل (بخش‌دوم) 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است