Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مولیدنیوم

مولیدنیوم

مولیدنیوم ، یک فلز نقره‌ای مایل به خاکستری با نقطه ذوب بالا می‌باشد . کربن این عنصر سخت است و سختی را در آلیاژها به آسانی ایجاد می‌کند .

مولیدنیوم ، یک عنصر شیمیایی با علامت Mo و عدد اتمی 42 است. نام مولیدنیوم ، از یونان باستان به معنای سرب گرفته شده است . مواد معدنی مولیدنیوم در طول تاریخ شناخته شده هستند ، اما این عنصر در سال 1778 توسط کارل ویلهلم شیل کشف شد (البته به معنای تمایز آن به عنوان یک عنصر جدید از نمک‌های معدنی فلزات دیگر). این فلز اولین بار در سال 1781 توسط پیتر جاکوب هیلم جدا شد .
مولیدنیوم به طور طبیعی به عنوان یک فلز آزاد روی زمین به وجود نمی‌آید ؛ این فلز تنها در حالت‍های اکسیداسیون مختلف در مواد معدنی یافت می‌شود.
مولیدنیوم یک فلز نقره‌ای مایل به خاکستری است و نقطه ذوب بالایی دارد . کربن این عنصر سخت است و سختی را در آلیاژها به آسانی ایجاد می‌کند و به همین علت این عنصر (حدود 80 درصد آن) در آلیاژهای فولادی از جمله آلیاژهایی با مقاومت بالا و ابررساناها استفاده می‌شود.

بیشتر ترکیبات مولیدنیوم دارای حلالیت کمی در آب هستند . اما وقتی که مواد معدنی حاوی مولیدنیوم در تماس با اکسیژن و آب قرار می‌گیرند، مولیبداته (MoO2) می‌شوند .

مولیدنیوم

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید