Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

جوشکاری با اشعه الکترونی (ESW)

جوشکاری با اشعه الکترونی (ESW)

جوشکاری با اشعه الکترونی (ESW) ، یکی از روش‎های پیشرفته جوشکاری است که کاربرد وسیعی در انواع صنایع به ویژه هوافضا دارد این روش جوشکاری توسط سازمان انرژی اتمی فرانسه ابداع شد و برای نخستین بار در تاریخ 23 نوامبر 1957 برای استفاده عمومی ارئه گردید.

جوشکاری با اشعه الکترونی (ESW) ، یک فرآیند جوشکاری تک فاز برای جوشکاری با ضخامت (بیش از 25 میلیمتر تا 300 میلیمتر) در یک موقعیت عمودی یا نزدیک به عمودی است. (ESW) شبیه به جوشکاری الکتروگاز است، اما تفاوت اصلی این است که قوس در یک محل متفاوت شروع می‎شود.
قوس الکتریکی در ابتدا توسط سیم ساخته می‌شود که به محل جوش مورد نظر تغذیه شده و پس از آن شار افزوده می‎شود. شار اضافی زمانی که سرباره مذاب ریخته شود، به نوک الکترود اضافه می‎شود و قوس را خاموش می‎کند.
پس از آن سیم به طور مداوم از طریق یک لوله راهنمای مصرفی (به صورت دلخواه می‎توان نوسانات آن را تنظیم کرد) به سطوح قطعات فلز متصل می‎شود و سپس فلز پر شده با استفاده از مقاومت الکتریکی سرباره مذاب به علت همرفت شدن ذوب می‎شود.
سیم و لوله سپس در امتداد قطعه کار حرکت می‎کنند در حالی که یک پایه نگهدارنده مس قبل از شروع این عملیات در محل قرار داده شده است (می تواند در صورت لزوم از آب سرد استفاده شود) برای حفظ جوش بین صفحات که جوش داده می‎شود.
ESW عمدتاً برای اتصال صفحات فولادی کم‎کربن و یا بخش‎هایی که بسیار ضخیم هستند استفاده می‎شود. همچنین اگر موارد احتیاط رعایت شود ، می‎تواند در فولاد ساختمانی نیز استفاده شود. این فرآیند با استفاده از یک ولتاژ مستقیم (DC)که معمولاً حدود 600 A و 40-50 V جریان دارد، برای مواد ضخیم‎تر مورد نیاز است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است