Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آرسنیک

آرسنیک

آرسنیک ، فلز و عنصری است که در طول دوران‌ها برای مسموم کردن افراد از آن استفاده شده اما توجه به این نکته مهم است که این عنصر و این فلز کاربردهای وسیعی در صنایع دارد .

آرسنیک یک عنصر شیمیایی با نماد As و عدد اتمی 33 است. آرسنیک در بسیاری از مواد معدنی و معمولاً در ترکیب با گوگرد و فلزات ، وجود دارد . آرسنیک فلزی است خاکستری رنگ که برای صنایع بسیار مهم است.
از آرسنیک فلزی از گذشته‌های دور استفاده میشده است . بیشترین کاربرد آن در آلیاژهای سرب (به عنوان مثال در باتری‌ها و مهمات خودرو) بوده است . آرسنیک یک ماده معمولی در دستگاه‌های الکترونیکی نیمه هادی است و ترکیب آلیاژ الکترونی گالسیوم آرسناید دومین نیمه هادی معمولی پس از سیلیکون است . آرسنیک و ترکیبات آن ، به ویژه ترایاکسیدها ، در تولید آفت کش‌ها ، محصولات چوب ، علف کش‌ها و حشره کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند . با این حال ، مصرف این ماده یک روند کاهشی داشته است .

چند گونه از باکتری‌ها ترکیبات آرسنیک را به عنوان متابولیت‌های تنفسی ، استفاده می‌کنند . مقداری از آرسنیک ، یک عنصر غذایی ضروری در موش صحرایی ، همستر ، بز ، جوجه و احتمالاً بسیاری از گونه‌های دیگر ، از جمله انسان است . با این حال ، اگر مقادیر بزرگتری از مقدار مورد نیاز آرسنیک مصرف شود ، مسمومیت را به وجود می‌آورد . آلودگی آب‌های زیرزمینی به وسیله آرسنیک از مشکلاتی است که میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است .

نکته : آرسنیک و بسیاری از ترکیبات آن سمی هستند و با مختل کردن سیستم گوارشی و ایجاد شوک ، منجر به مرگ می‌شود. 

نظرات

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید